6 основ доброї кави

  • 6 основ доброї кави

Кава, як відомо, належить до найулюбленіших напоїв світу. Вона пропонує своїм шанувальником широкий спектр різноманітних смаків. Тут є гірчинка і кислинка, солоність і солодкість, фруктові, квіткові та шоколадні відтінки в букеті. Бармени та кавові сомелье мають свої секрети приготування оригінальних рецептів. Але як заварити дійсно смачну та ароматну каву в домашніх умовах? На що варто звернути увагу? Далі описано 6 головних правил-основ, дотримання яких гарантує приготування дійсно смачного напою.

Основа №1 — Використовувати свіжу каву

            Найкращими показниками смаку володіє напиток, заварений зі свіжо обсмажених зерен. Тому при купівлі потрібно звертати увагу на дату обсмаження. Ідеальним терміном прийнято вважати перших 3 тижні. Далі смак та аромат поступово втрачають властивості. Кава обсмажена більш ніж 3 місці тому фактично губить свої показники.

Основа №2 — Купувати тільки зерна

            Головними компонентами, що формують смакові і ароматичні характеристики завареного напитку, є ефірні масла. Вони при змелюванні какао бобів починають активно контактувати з повітрям, і як наслідок, за короткий час окислюються та втрачають свої властивості. На думку спеціалістів мелена кава “живе” лише 1 годину.

Основа №3 — Дотримуватись умов зберігання

            Щоб постійно насолоджуватись свіжою кавою рекомендовано купувати зерна часто, але невеликими порціями. Оптимально — запас на 1-2 тижні. Головні вороги какаобобів — повітря, світло, тепло та волога. Для максимального захисту кавові зерна зберігають в оригінальній упаковці, щільно запакованими, подалі від мікрохвильової печі, кухонної плити та духовки. Велику пачку можна зберігати в морозильній камері, але не довше, ніж 2 місяці.

Основа №4 — Правильно змелювати

            Як було вище сказано, мелена кава “живе” лише 60 хвилин, тому зерна подрібнюють безпосередньо перед заварюванням. Для помолу рекомендована кавомолка з жорнами, що дає можливість регулювати розмір фракції. Кавомолка ножичного типу розбиває какаобоби на часточки різної величини. Наслідком є неправильна екстракція (заварювання).

Основа №5 — Використовувати відповідну воду

            Кава складається на 98% з води, тому для отримання найкращих показників смаку обов'язково потрібно використовувати відповідну рідину. Ідеальною для екстракції вважається вода з низьким рівнем мінералізації. Оптимальний показник 120-130 мг/л. Цю інформацію розміщають на етикетці. При високій мінералізації смаковий букет напою розкривається слабо.

Основа №6 — Дотримуватись технології приготування

            Це найвагоміше правило. Порушення в ньому, навіть за умови дотримання всіх інших, все зіпсує. Неправильно підібрана пропорція кави і води чи часу заварювання нівелюють всі зусилля по приготуванню напою. Звичайно, експерименти тільки заохочуються, але після того, як засвоєні основні правила та інструкції, що до заварювання.

            Як бачимо, основи є досить простими та не потребують надзусиль. Дотримання цих простих правил гарантує гурманам найкращий смак улюбленого напою.

2019-01-20 18:51:36
0
752

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!