Цікаві факти і міфи про каву

  • Цікаві факти і міфи про каву

Кава належить до найпопулярніших напоїв світу. Але в той же час навколо неї сформувалось багато страшилок, міфів, легенд. Про її користь чи шкідливість сперечаються досі. Одні дослідження підтверджують шкоди, яку вона завдає, інші спростовують. На які дані повинні орієнтуватись кавомани? Спробуємо провести аналіз і з'ясувати, а як кава насправді впливає на людський організм.

Переконання №1 — споживання кави сповільнює ріст та виводить кальцій з організму

            На сьогоднішній день немає переконливих фактів, що свідчать про вплив кофеїну та ефірних олій какао-бобів на процеси росту. Тому така думка більше схоже на батьківську лякалку. А от, що до виведення кальцію з організму, то такий нюанс дійсно має місце. Але як з'ясувалось, його втрати досить незначні. І включивши в раціон молочні чи інші продукти, багаті кальцієм, можна компенсувати дефіцит.

Переконання №2 — кава шкодить серцю

            Це одна із самих спірних думок. Проте, все більше досліджень показує, що споживання кавового напою сприяє короткочасному підвищенню артеріального тиску, але в довгостроковій перспективі суттєвої шкоди не завдає. Звичайно, тут потрібно враховувати кількість щоденно спожитих чашок і міцність однієї порції. Краще консультуватись з лікарем з цього приводу.

Переконання №3 — кава містить канцероген

            Канцероген — це речовина, що сприяє розвитку ракових клітин. Проте, дослідження показали, що кавові зерна багаті антиоксидантами. А це ферменти, що навпаки сприяють добрій профілактиці раку. Тому цю думку можна вважати міфом. Більш того, лікарі вважають каву добрим профілактичним засобом хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Хоча інші дослідження показали, що в зернах обсмажених на темно є невеликий відсоток токсичних речовин.

Переконання №4 — споживання кави впливає на розмір грудей

            Як не дивно, але це правда. Для перевірки в Швеції було проведено дослідження, в ході якого виявилась цікава закономірність — жінки, що регулярно споживали більше трьох горняток кави на день мали розмір грудей меншим на 17%. Така дія надлишку кофеїну в жіночому організмі.

Переконання №5 — кава сприяє схудненню

            Немає переконливих фактів, що засвідчують зниження ваги від споживання кави. Після горнятка ароматного напою відбувається короткочасне пришвидшення обміну речовин і все. А якщо споживати напиток з вершками, молоком чи цукром, то результат буде навіть протилежний.

Переконання №6 — порятунок від похмілля

            Споживання кави немає жодного відношення до виведення алкоголю з організму. Єдиний ефект, що дасть випити чашка — тимчасова стимуляція нервової системи, і короткочасне збадьорення, як наслідок.

Переконання №7 — кава сприяє зневодненню

            Найпопулярніший міф. Напій має сечогінний ефект, але на кількість рідини в організмі не впливає. В ході досліджень британські науковці виявили, що особи, які споживали воду і каву в результаті мали однакові показники рідини в тілі.

Шкода чи користь від кави в багато в чому залежить від кількості та міцності напою, що споживається. Хронічно хворим, вагітним та іншим групам ризику потрібно консультуватись з лікарем.

2019-01-26 13:17:52
0
944

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!