Про що говорить країна походження кави. Частина 2

  • Про що говорить країна походження кави. Частина 2

Продовжуємо тему, розпочату у попередній статті, присвяченій країнам-експортерам кави. Вже було згадано, що один і той самий вид, наприклад, арабіка, в різних кліматичних та географічних умовах набуває нових смакових характеристик. Кожен континент має свої ґрунтові умови, традиції вирощування, правила обробки врожаю.

            Було сказано, що є два типи просушування какао-бобів: сухий та митий. При першому смакові властивості кави, навіть вирощеної в різних країнах, будуть схожі. При вологій обробці — смак буде яскравішим і сорт легше впізнати. Було розглянуто країни Африканського континенту і Південної Америки. Тому продовжуємо мандрівку…

Країни Центральної Америки

            Представниками цього регіону на кавовій мапі світу є Мексика, Сальвадор, Нікарагуа, Коста-Рика, Гватемала. Сорти кави, вирощені у перших двох країнах характеризуються простим легким смаком, є відносно недорогими, підходять для невибагливого кавомана.  Що стосується решти країн з цього списку, то арабіка, що з них походить, має м'який ненасичений смак, присутні легкі шоколадні нотки, інколи має місце цитрусова або вишнева кислотність. Смакову композицію можна назвати гармонічною.

            В цьому регіоні ще експортують кавові зерна з Домініканської Республіки та Куби. Це порівняно недорога кава. Характерна особливість какао-бобів цих країн — слаба кислинка, м'який шоколадний смак. Щоправда, найкращі смакові показники досягаються при середньому обсмажуванні або темно-середьому.

Азія

            Країни південного сходу Азії входять у перелік світових лідерів по експорту кави. Головними кавовими країнами регіону є В'єтнам, Індія, Індонезія, Суматра. Кліматичні умови Азії є менш сприятливими для плантацій арабіки, ніж на Американському чи Африканському континенті. Тому тут світовий центр культивації робусти. Хоча в Індії та В'єтнамі є непогана арабіка.

            В смаковій композиції кави, походженням з Азії, часто є деревні нотки. Кислотність в різних видів може суттєво відрізнятися. Особливе місце займають сорти з Суматри. Тут сформована особлива традиція вирощування та обробки врожаю, тому каві з цього острова притаманні нотки смажених овочів, баклажанів, відтінки спецій, сандалового дерева, диму та інше. Для індійських сортів характерними є вишневі відтінки, для в'єтнамських — деревина, горіх, інколи дим.

Екзотика

Окрім описаних вище варіантів, на ринку особливе місце займають так звані екзотичні сорти. Сюди можна віднести арабіку з Галапагоських островів, Австралію Скайбері, Ямайку Блю Маунтін, кава Лювак та ін. Це, як правило дуже дорогі види, і є точка зору, що їхнє виробництво носить маркетинговий характер. Хоча свіжа кава з Галапагоських островів має приємний квітковий смак та аромат. Інші види теж мають свої переваги. Недоліком є надзвичайно висока ціна, що частково пояснюється складністю транспортування. Тому кінцевий вибір, яку каву споживати вирішує кожен для себе сам.

Тепер, коли наступного разу ви знайдете інформацію про країну походження на кавовій пачці, зможете швидко зорієнтуватись, що чекати від напою.

2019-01-05 17:30:01
0
1127

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!