Секрети помолу кавових зерен

  • Секрети помолу кавових зерен

            У інтернет-магазині «Кавуська» можна придбати каву в зернах та мелену. Але, напевно, всім відомо, що найкращі смакові показники, а також аромат, має напій, приготований зі свіжо-мелених зерен. Як вибрати правильний розмір помолу? В інструкціях в інтернеті можна знайди рекомендації про грубий помол, дрібний, інколи про перемелювання на пил. Нижче викладено поради, що допоможуть любителям кави зорієнтуватись для яких випадків актуальний той чи інший розмір фракції.

На чому молоти

            Для подрібнення кавових зерен використовують кавомолки. Вони бувають ручні та автоматичні. Найкраще, якщо леза в них керамічні, металічні можуть додавати у смак завареної кави тонких ноток металу. Керамічні леза перемелюють зерна більш делікатно. Дуже добре, якщо в кавомолці є додаткові функції, що дозволяють встановити розмір подрібнення. Це характерно для кавових машин, в яких опціонально присутня можливість помолу.

Від чого залежить розмір помолу

            Найголовніше, на що потрібно орієнтуватись при подрібненні какао-бобів — спосіб заварювання. Знаючи, як будемо заварювати каву, обираємо розмір помолу. Спеціалісти виділяють 4 варіанти подрібнення:

  • грубий;
  • середній;
  • тонкий;
  • надтонкий.

            Кожен із варіантів оптимально підходить під різні способи приготування кавового напитку. Розглянемо кожен окремо.

 

Грубий помол

            Цей варіант подрібнення ще називать консистенція солі. Розмір фракції при цьому складає приблизно 0,8 мм. Такий розмір використовують при заварюванні у френч-пресі та горнятку. Деякі професійні бармени його використовують, коли готують напій у кемексі, пуровері чи клевері. Орієнтовний час заварювання кави при цьому варіанті подрібнення складає 4-5 хвилин.

 

Середній помол

            Цей варіант вважається універсальним. При ньому можна експериментувати зі способами заварювання. Середній розмір подрібненого зерна складає 0,4-0,5 мм. Зазвичай середній помол використовують для приготуванні у кемексі, пуровері, клевері, сифоні чи аеропресі. Інколи для крапельної кавоварки. Період екстракції (заварювання) займає 4-6 хвилин. Точний час встановлюється експериментальним шляхом.

 

Тонкий помол

            При цьому варіанті розмір подрібненої часточки складає 0,15 мм. Найчастіше його використовують при заварюванні в крапельній, гейзерній кавоварці, а також коли готують еспресо в кавовій машині. В останньому випадку особливо важливо обрати правильний розмір, інакше напій буде або надто гірким або водянистим.

 

Надтонкий або порошкоподібний

            Цей варіант ще називають на пил. При цьому діаметр часточки менше 0,15 мм. Його використовують для заварювання кави по-східному у джезві (турці). Зерна, змелені таким чином, найшвидше розчиняються у воді. Застереження: какао-боби слід змелювати не довше, ніж 10-15 хвилин  перед заварюванням.

 

Поради

            Для отримання найкращого смаку обирайте свіжі кавові зерна і якісну воду з низьким рівнем мінералізації.

            Дотримуйтесь технології заварювання.

            Якщо заварена кава надто гірка — спробуйте грубший варіант подрібнення, якщо напій водянистий — виправити ситуацію може тоньше змелене зерно. Як варіант, можна зменшити або збільшити час екстракції.

2019-01-19 01:11:19
0
1239

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!