Як вибрати найкращу каву

  • Як вибрати найкращу каву

Перед тим, як приступати до вибору, спробуємо визначити саме поняття “найкраща кава”. Що мається увазі? Одразу скажемо, що критерії для різних поціновувачів можуть суттєво відрізнятись. Тому саме визначення “найкраща” має відносний характер. Вам буде  запропоновано нестандартний підхід до вибору, що допоможе вибрати найкращий варіант серед великої різноманітності пропозицій.

Фактор №1 — Свіжість.

            Всім відомо, що найсмачніша кава буває зі свіжо змелених зерен. І головним ворогом кавового смаку є кисень. Саме при взаємодії з повітрям відбувається максимально швидко процеси руйнування кави. Доки зерна перебувають в герметично запакованій упаковці все гаразд. В такому стані кава може зберігатись і 6 місяців і рік. Як тільки пачка розкрита — процес розкладу розпочався. Тому рекомендація перша — купувати максимально свіжу каву і не розтягувати процес споживання на довгі місяці.

 

Фактор №2 — Ступінь обсмажування

            Найширші смакові показники має кава, що має середній рівень обсмажування. При такому варіанті різні методики приготування дозволяють максимально розкрити смакову палітру. Якщо ми стикаємось з темною обжаркою, то в цьому випадку смак завареного напою буде мати багато гіркоти. Темний ступінь обсмажування приховує певні смакові відтінки, що при світлому обсмажуванні будуть виявлені. Досить часто виробники кави цим користуються і реалізують недорогі сорти, обсмажуючи їх на темно. Рекомендація друга — обирати свій ступінь обсмажування.

 

Фактор №3 — Кислотність кави

            Те, що відрізняє каву від інших напоїв — кислотність. Більшість сортів арабіки у світі характеризуються кислинкою. За статистикою лише 10% кави не має кислоти. Проте, є солодка, приємна кислота, а є гірка, яку неприємно споживати. Якщо ви відчуваєте, що заварений напиток неприємно гірчить — краще його не пити. Кислинка в хорошої кави має цитрусові або ягідні солодкуваті нотки.

 

Фактор №4 — Сприйняття смаку

            В каві прийнято оцінювати два показники: смак та аромат. Проте, є ще третій, в якому вони зливаються. Це відбувається завдяки ретроназальним каналам, розміщеним в ротовій порожнині. І ряд смаків, що мають кавові зерна, сприймаються саме тут: лимонна кислинка, вишнева кісточка і т.п.

            Як не дивно, велике значення має наше сприйняття кави. Якщо себе налаштувати, що це добрий чи навпаки поганий напиток, відповідні відчуття в нас і сформуються.

Фактор №5 — Спосіб заварювання

            Одразу хочемо сказати, що будь-який сорт кави можна готувати як завгодно. Варити в турці, кавоварці чи запарювати в горнятку. Головне — витримувати рецептуру і технологію процесу. Існує тільки два виключення:

  • не варто темно обсмажену каву готувати у фільтрах — буде неприємний присмак чорного вугілля;
  • світло обсмажені зерна заварювати у кавоварці — аромат сіна буде перебивати смак напою.

 

Висновки

            Підводячи підсумок, скажемо, що для вибору найкращої кави потрібно:

  • розуміти свій улюблений смак — світлий, темний, арабіка, робуста;
  • для заварювання використовувати воду з низьким рівнем мінералізації;
  • дотримуватись технології заварювання;
  • купувати максимально свіжу каву.

            Це дозволить насолодитись улюбленим напоєм у всій повноті.

2018-12-22 14:44:56
0
802

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!