Що говорить країна походження кави. Частина 1

  • Що говорить країна походження кави. Частина 1

Любителі кави на упаковці практично будь-якого виробника могли зауважувати назву країни походження кавових зерен, що входять в суміш. Для неспеціаліста ця інформація може видаватись зайвою, проте, досвідчений гурман по батьківщині кави може багато дізнатись. Кожна країна-експортер має свої традиції вирощування, кліматичні умови, географічне положення, звичні способи обробки зібраного врожаю. Тому це більш важливе питання, ніж може видатись на перший погляд.

            В інтернет-магазині «Кавуська» можна купити каву в зернах і мелену з Бразилії, Колумбії, Ефіопії, В'єтнаму, Індії тощо. Нижче будуть описані певні цікаві деталі обробки какао-бобів в різних країнах та їх смакові особливості.

       Африканська кава

            Згадуючи Африку, неможливо не згадати ефіопську каву, яка вважається родоначальником всіх видів арабіки у світі. Хоча, якщо зберігати історичну достовірність, то потрібно сказати, що її культивація почалась в регіоні трьох країн: Судану, Ефіопії та Кенії.

            Тут застосовуються два варіанти обробки зібраного врожаю: мита і суха. До першої групи належать сорти Іргачіф, Лімо, Сідамо та деякі інші. Головними смаковими акцентами в них є лаймова кислинка, чорний чай, жасмин, бергамот. В літературі можна знайти опис “чай з лимоном”. Характеризуються свіжим, насиченим квітковим ароматом.

            Якщо ж використовується сухий метод просушування, то в завареному кавовому напитку будуть присутні легкі алкогольні нотки, що будуть наслідком 3-тижневого висушування і процесів бродіння в ягодах, що при цьому відбуваються. При цьому способі обробки смакові та ароматні властивості сортів, вирощених навіть на різних континентах, дуже схожі, і відрізнити їх зможе лише глибокий знавець.

            Серед митих сортів пальму першості за багатством смаку займає кенійська арабіка. Її домінуючим смаком є насичена кислинка. В неї найвищий рівень кислотності у світі. Взагалі для африканських сортів характерна чудова яблучна кислота.

            Окрім кенійської та ефіопської, схожі показники смаку має арабіка з Руанди, Уганди, Бурунді та Танзанії.

Південна Америка

            В цьому регіоні є своя “Кенія” - це Колумбія. В плані кислотності, серед південноамериканських сортів, їй нема рівних. Єдине, що в неї вона інша, не така, як в африканського сорту. Замість плодово-ягідних культур, притаманних для Африки, тут більше зростає лимонно-цитрусових дерев. Тому колумбійська кислота має лимонно-цитрусовий присмак.

            Розглядаючи цей регіон неможливо не згадати світового лідера, гіганта кавового ринку — Бразилію. Комерційні сорти, що тут культивуються, є ідеальним поєднанням ціна-якість. Характерна риса бразильської кави полягає у дуже слабкій лимонній кислотності і насичених тонах смаженого горіха. Вона ідеально підійде гурманам, який не подобається кавовий напій з кислинкою. Дуже подібні смакові характеристики мають сорти, вирощені в Перу або Мексиці.  

Подальший розгляд тематики буде викладений в наступних публікаціях.

2018-12-30 14:31:46
0
3574

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!