Як вибрати кавомолку для дому

  • Як вибрати кавомолку для дому

Зазвичай п'єте магазинну мелену каву? Але смак залишає бажати кращого… Спробували напій зі свіжо змелених зерен і відчули різницю? Вирішили щось змінити? Вихід з положення простий. Потрібно купувати каву в зернах та самостійно молоти. Це додасть зайвих рухів, але результат однозначно того вартує. З чого ж почати? Спочатку вибрати кавомолку. Але як правильно вибрати кавомолку для дому? Нижче подано поради, які зорієнтують на що звертати увагу при виборі. 

  • Види кавомолок

    Виробники кухонної техніки для змелювання кави пропонують 3 варіанта приладів:

  1. ручні механічні кавомолки;
  2. електричні з ротаційними ножами;
  3. електричні з жорнами (керамічними або металічними).

    Перед тим, як обирати модель потрібно визначитись, як часто планується приготування кави. Якщо напій споживають зрідка, 1 раз на декілька днів, то найпростіше зупинитись на ручній кавомолці. Для сімей, де каву п'ють щодня, а то і декілька разів на день, більш вдалий вибір — електричний варіант приладу. На що ж ще звертати увагу? Далі розглянемо кожен вид більш детально.

  • Ручні кавомолки

    Цей тип аксесуарів для змелювання кави належить до найдешевших варіантів. Він підійде невеликим родинам, де кавовий напиток споживають нечасто. Бо вручну намолоти каву на 4-5 чоловік непросто. 
    Вона бувають з металічними або керамічними жорнами. Фахівці рекомендують другий варіант, щоб уникнути металічного присмаку в каві. Хоча він є досить тонким і помітить його лише досвідчений гурман. 
    Перевагою механічних кавомолок є можливість регулювати розмір помолу (хоча це залежить від моделі), невисока ціна та компактний розмір. Недоліком є малий об'єм на виході і постійні зусилля для приготування.

  • Електричні ротаційні

    Подрібнення зерен у кавомолках цього типу відбувається металічними гострими ножами. В частині моделей реалізована можливість регулювати розмір помолу, в частині — ні. На думку фахівців розмелювання тут відбувається менш якісно, ніж у жорнах. Причина у тому, що жорна поступово та плавно перетирають зерна, а ножі механічно і не завжди рівномірно розбивають какао боби. Знову ж таки металічний присмак у каві.
    Головною перевагою кавомолок цього типу є висока швидкість розмелювання, можливість регулювати розмір помолу (якщо є) та відносно невисока ціна. 

  • Електричні кавомолки з жорнами 

    Це найдосконаліший варіант для щоденного використання. Проте і найдорожчий. Кавомолки цього типу мають до 14 варіантів помолу, розмелюють до однакової консистенції, мають дозатори по кількості горнят. Відносним недоліком можна вважати високу ціну і об'ємність приладу. Для нього потрібно визначити окреме місце.

  • Висновок

    При виборі кавомолки орієнтуйтесь на кількість та частоту приготування кави, на параметри приміщення і на доступний бюджет. Краще обирати прилад з жорнами, бажано керамічними. Потреби сім'ї з 2 людей задовольнить механічна кавомолка. Для частого приготування зверніть увагу на електричні аналоги. Бажаємо вдалого вибору.

2019-03-23 10:37:27
0
922

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!